En iyi kargo şirketi hangisi ?

Yeni ürün

Daha Fazla Detaylar

 
Daha Fazla Bilgi

Türkiye'de Kargo Şirketleri ve Sorunları

En iyi Kargo Şirketi Hangisi olurdu ?

Avrupa da E-Ticaret %75 Seviyelerinde iken Türkiye’de henüz %5 seviyelerindedir. Bu demek ki; Ülkemizin şu anda ki E-Ticaret siparişlerine yanıt verememesi ileriye dönük olarak çok daha büyük trajikomik videoları görmemiz ile sonuçlanacaktır. Lojistik sektöre anlaşmışlar gibi kimse yatırım yapmıyor.

Kargo Firmaları ve acenteler olarak hizmet vermektedir. Peki bu nedir ? Örneğin Mahallenizde bir Aras Kargo firması var. Tabelası Aras Kargo diye Aras Kargonun kendisine ait olduğu anlamına gelmemektedir. Franchising sistemi kargo şubelerinde geçerlidir. Bu sebepten dolayı bir bölgedeki kargo şubesi çok iyi hizmet verirken başka bir yerdeki şubenin hizmeti çok farklıdır.  

Uçak Kargo nedir

Franchising Sisteminde Firma olarak ARAS KARGO, YURTİÇİ KARGO veya diğerlerinin bu tip acentelere çeşitli yaptırımları ve cezaları yer almaktadır. Kargoların geç teslimatı, Telefonlara bakmamaları gibi birçok faktör yer almaktadır. Bu yaptırımlar bir yerde kan emmeye kadar gitmekte olup acenteleri zarara sürüklemeleri ve hizmette aksaklık ve hizmet kalitesinin en dibe vurması gibi bazı etkileri göze çarpmaktadır. Bu tip durumların yaşanmaması için finansal uzmanların ve strateji geliştirici yetkili kişilerin belirli bir strateji ve yatırım planı oluşturması gerektiğine inanıyoruz. Biz tabiî ki bu işin dış mandalıyız. İşin mutfağında değiliz lakin E-Ticaret anlamında çeşitli sektörlerden uzun yıllar aktif çalıştığımızdan dolayı durumun farkındayız.

Kargoda Personele Bağırmak Ahlaksızlıktır

Pratik Bilgisi bir Farkındalık sayfasıdır. Bir kargo şubesine gidiniz 1-2 saat kadar içeride misafir olunuz ve sessiz sedasız gelenleri izleyiz. Personele Sert tutum, Bağırma hatta hakarete varan aşağılıkça bir hareket sergileyenleri göreceksiniz. Peki Neden ? Kargosu şubeye gelmemiş veya adresine gelen kargo ile evde olmasına rağmen evde bulamadık mesajı ile karşılaşmış. Aciliyeti olan İLAÇ ve benzeri ürünlerde İLAÇ ibaresi yer almakta olup önceliği yer almaktadır. Bunun dışında hiçbir şeyin aciliyeti ve karşındakini hakaret etmeni gerektirmez.

Kargoda personel ile tartıştığınızda nasıl göründüğünüzü farkettiniz mi ? Aşağıya bakın, eğer bu davranışı sergilediyseniz kendinizi göreceksiniz. :)

Cinnet Geçiren insan

En önemlisi konu ile alakası olmayan personele kinimizi ve sinirimizi kusuyoruz. Peki ne oluyor ? Şubeden çıktığında belki rahatladın fakat hiçbir suçu olmayan bir insanın gününü mahvettin, Tebrikler (ALKIŞ) .. Biz bu muyuz gerçekten ? Neden derdiğimizi daha sakin ve karşımızdakine saygı göstererek yapmıyoruz. Yapalım o zaman.. Gişelerdeki değerli kardeşlerimize yüklenmek yerine sonuç odaklı ve çözüm odaklı olalım. Tüm Canlıları koruyun ve Saygı gösterin…

2020 Güncel verilere göre En iyi kargo şirketi hangisi?

  • Hepsiexpress. Kullanılan: 28.6%
  • Yurtiçi. Kullanılan:  24.5%
  • Mng. Kullanılan:  12.2%
  • Aras. Kullanılan:  12.2%
  • Sürat. Kullanılan:  4.1%
  • Ups. Kullanılan:  36.7%
  • Ptt. Kullanılan:  22.4%

EN İYİ KARGO FİRMASI UPS KARGO SEÇİLDİ..

En iyi Kargo Şirketi UPS Kargo Seçildi

Bir Yorum Yaz

En iyi kargo şirketi hangisi ?

Bir Yorum Yaz

 
Comments(1)
2020-07-03

Dogru

Kesinlikle dogru bir yazi olmus. Kargo firmalarıda bizi kanser ediyor fakat ne olursa olsun bu yazı tam bir farkındalık yaratmak amacıyla olmus ve başarmış.

En iyi kargo firması UPS secilmis fakat bazı bazı onlarda sıkıntı yaratabiliyor.

  • Bu yorum faydalı mıydı?
  • (0) (0)

Yorumunuzu Yazın!

Aynı kategorideki diğer yazılar: 9