En son yorumlar

Blog arama

Protein açısından Nispeten Zengin 4 Meyve

Protein açısından Nispeten Zengin 4 Meyve

Protein açısından Nispeten Zengin 4 Meyve

Sağlıklı Beslenme: Protein açısından Nispeten Zengin 4 Meyve

Protein bakımından zengin Meyveler: Meyveler geleneksel olarak protein bakımından zengin değildir, daha çok diğer önemli besin maddelerine sahiptir. Bu 4 meyve proteinde nispeten yüksektir.

Protein bakımından zengin Meyveler: Meyveler geleneksel olarak protein bakımından zengin olmasa da, bazı proteinleri vardır.

Önemli

  • Sağlıklı protein kaynakları, kolesterol ve yağ bakımından düşük olmalıdır
  • Meyveler geleneksel olarak protein bakımından zengin değildir.
  • Kuru üzüm, 100 gram kısım başına 3 gram protein içerir.

Diyet protein kaynaklarına gelince, her zaman çok merak vardır. Bunun sebebi sadece sizin için önemli olan bu temel makro besin kaynağının tedarik edilmesi değil, aynı zamanda kaynak gıdanın paketlenmesi veya beslenme profilinin de sağlığınızı etkilemesidir. Bu nedenle kırmızı etler, protein açısından zengin olmasına rağmen, iyi protein kaynakları olarak değerlendirilmeyebilir, çünkü bunlar doymuş yağ bakımından da zengindir. Herhangi bir iyi ve sağlıklı protein kaynağı sadece iyi miktarlarda olmamalı, aynı zamanda geniş bir yelpazede sağlıklı ve faydalı besinlere sahip olmalıdır. Ek olarak, sağlıklı protein kaynakları düşük kolesterol seviyelerine ve doymuş yağlara sahip olmalıdır. Bu yüzden hayvansal bitki kaynaklı protein kaynaklarına geçme ihtiyacı hakkında çok fazla konuşma yapıldı.

Protein Zengin Meyveler

Meyveler, çeşitli vücut fonksiyonlarının sağlığını korumada rol oynayan tüm temel vitaminlerden, doğal şekerlere ve doyurucu liflere enerji vermeye kadar, bir besin yelpazesi bakımından zengindir. Meyveler geleneksel olarak protein yönünden zengin değildir ve genellikle olması beklenmez - lif ve karbonhidratlar dahil olmak üzere daha yüksek seviyelerde diğer önemli besinlere sahiptirler. Ancak yine de bazı miktarlarda protein sunarlar ve diğer sağlıklı yağsız protein kaynakları ile eşleştirildiklerinde sağlıklı bir diyete dahil edilebilirler. Ancak, protein için günlük Tavsiye Edilen Günlük Alım Miktarınızı (RDI) karşılamak için bu protein açısından zengin meyvelerin tüketimine bile güvenemezsiniz.

Ayrıca Oku:  Sağlıklı Beslenme: Ne Kadar Protein Yeterli? Celeb Diyetisyen Rashi Chowdhary Protein Hakkında Her Şey Açıkladı

İşte göz önünde bulundurmanız gereken protein açısından zengin meyveler:

1. Kuru üzüm: Bu mütevazı kuru meyve tüm bayramlarda bir fikstürdür ve aynı zamanda çok çeşitli tatlılara da eklenir. Altın kuru üzümler susuz veya kuru üzümlerden başka bir şey değildir. 100 gram kuru üzüm kısmı, ABD Tarım Bakanlığı verilerine göre 3 gram protein içermektedir.

a9bnd1t8Sağlıklı Diyet: Kuru üzüm 3 gram protein / 100 gram içerir

2. Guava: C vitamini bakımından zengin olan bu meyve çiğ veya salatada tadına bakılır ve lezzet dolu bir yumruk için meyve sularına ve içeceklere bile eklenir. Guava, meyvenin 100 gramlık bir kısmı USDA'ya göre 5 gram içerdiğinden ve aynı kısım 2.6 gramlık protein içerdiğinden, lif bakımından zengindir.

Ayrıca Oku:  Muzdaki Protein: Bu Meyveyi Zinde ve Sağlıklı Kalmak İçin Günlük Diyetinize Ekleyin

3. Tarihler: Bu şekerli tatlı meyve, Orta Doğu ülkelerinde yüzyıllardır bir elyaf olarak tüketilmiştir. Çekirdek tarihleri ​​çeşitli malzemelerle doldurulur ve hatta milkshake ve unlu mamuller için tatlandırıcı bir macun formunda bile tüketilir. Tarihlerin 100 gramlık bir kısmı, ABD Tarım Bakanlığı'nın verilerine göre 8 gram fiber ile birlikte 2.45 gram protein içerir.

Ayrıca Okuyun:  Günlük Diyetiniz için 6 Mükemmel Vejetaryen Protein Kaynağı

4. Kuru erik: Protein bakımından nispeten zengin olan bir başka kurutulmuş meyve de eriktir. Bunlar olgunlaştırılmış eriklerin nemini gidererek yapılır ve bazı önemli makro besinlerle birlikte çok çeşitli temel mineral ve vitaminleri içerir. Buna 7 gram diyet lifi ile birlikte 100 gramda 2.18 gram protein dahildir.

Bu meyveleri diyetinize eklemeyi düşünebilirsiniz, daha çok güvenilir protein kaynakları olarak bakmak yerine onlardan başka faydalar elde etmek için. Diyet protein gereksinimlerinizi yerine getirmenize yardımcı olacak bir diyet çizelgesi için sertifikalı bir diyetisyen veya beslenme uzmanına danışın.

Yayınlanan 2019-09-07 Sağlık, Sağlıklı Yaşam 0 322

İlgili Makaleler

Sağlıklı Diyet: Rafine Unu Hendeklemenize...

Kepekli, diğer kepekli tahıllar gibi, sağlıklı bir vücut için gerekli olan üç temel makro-besleyiciden ikisi olan...

Sağlıklı Zayıflama da Mucizevi Formül Nedir ?

Sağlıklı Zayıflama da Mucizevi Formül Nedir ? Sağlıklı Zayıflama konusunda ciddi bir öneri arıyorsanız bu yazıyı...

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol