En son yorumlar

Blog arama

Nasıl Olgunlaşırız ? Yeteri kadar Olgun bir insan mıyız ?

Nasıl Olgunlaşırız ? Yeteri kadar Olgun bir insan mıyız ?

Nasıl Olgunlaşırız ? Yeteri kadar Olgun bir insan mıyız ?

Sizin için olgunlaşma belirtileri nelerdir, şöyle bir soru alıyorum uzun süredir bir erkeğin olgunlaştığını nasıl anlayabilirim, nasıl davranır olgun erkek ? kısacık özetlemek gerekirse ; Olgunluk yaşla birlikte gelen ancak sadece yaşa bağlı olmayan bir olgu. Yani kimi insan 45 yaşında olgunlaşırken, 25 yaşında da olgunlaşma elbette ki mümkün. Bu, hayatın sizi nasıl şekillendirdiği ile ilgili. Tabii ki hayat sizi şekillendirirken bunu birçok şey öğreterek yapıyor, işte olgunluğun biraz da yaşa bağlı olmasının sebebi bu.
Başarı, mutluluk, huzur, gelişim, vb. şeyleri korkularına teslim etmezler, yaşadıklarından öğrendikleri en önemli şey “üstüne üstüne gitmektir.”
Kesinlikle başkaları için, başkalarının söylediklerine göre, başkalarını memnun etmek için yaşamazlar, kendileri için yaşamasını öğrenmişlerdir. 
Kafalarında 20’li yaşlarda sık rastladığımız şekilde bir “ideal kadın” figürü yoktur, çünkü bir kadının hayatına katacağı değere daha çok önem verirler.

Özel hayatlarıyla iş hayatı arasındaki dengeyi çok iyi oturtmuşlardır, öğrenciyken sınav öncesi arkadaşlarıyla içmeye giden o erkek yok artık. Egolarını geçen zaman içerisinde törpülemesini bilmişlerdir, hayatlarında egolarının kendi önlerine geçmesine asla izin vermezler. Hayalperest olmak iyidir, güçlü bir hayal gücü onları besler ama iş gerçekçi olmayan hayallerin peşine düşmekse olgun erkeği orada bulamazsınız. Harekete geçmek, zor kararlar vermek, sıkıntılı süreçlerin içine girmek gibi şeylerden imtina etmezler, bilakis bu gibi durumların kendilerine çok şey kattığını bilirler. İş hayatı artık dengesini bulmuştur, zorla işe giden, yeni şeyler arayan biri değildir, işini kendi hayat şartlarına uydurmasını çok iyi bilir.
Zorluklar karşısında pes etmezler, her yenilginin yeni bir başarı hikayesinin ilk cümlesi olduğunu çok iyi bilirler.

Yayınlanan 2019-08-13 Motivasyon 0 2496

İlgili Makaleler

Birey Nasıl Boşluktan Çıkabilir ? Hayata dair Sırlar ?

Hayata dair beklentilerimiz o kadar fazla ki… Nereden, nasıl başlamalı diye düşünürken aklıma okuduğum şu cümleler...

Mutlu bir Yaşam nasıl olur ? Zayıf insanlar ne yapmalı ?

İnsan Davranışlarından bir tanesi; Zayıf insanlar Beddua eder, Sabırlı ve güçlü insanlar ise dua ederler.

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol