En son yorumlar

Blog arama

Kilo Verme: Bu 4 İçerikli Sağlıklı Meyve Suyu Detoks Yapmanıza Yardımcı Olabilir

Kilo Verme: Bu 4 İçerikli Sağlıklı Meyve Suyu Detoks Yapmanıza Yardımcı Olabilir

Kilo Verme: Bu 4 İçerikli Sağlıklı Meyve Suyu Detoks Yapmanıza Yardımcı Olabilir

Tüm temel besin maddelerini diyete dahil etmenin en kolay yollarından biri meyve ve sebze suyunun içilmesidir.

Kilo Verme: Bu 4 İçerikli Sağlıklı Meyve Suyu Detoks Yapmanıza Yardımcı Olabilir

Bu meyve suyunun ana maddesi, antienflamatuar özelliklere sahip olduğu bilinen zerdeçaldır.

Önemli
  • Tüm temel besinlerle zenginleştirilmiş bir diyet takip etmek en iyisidir
  • Meyve ve sebze suyunun içilmesi tüm besinleri almanıza yardımcı olabilir
  • Bu meyve suyu tarifi zerdeçal ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir

Son zamanlarda yağlı yiyecekler konusunda oldukça fazla kanıyorsanız, abur cuburda aşırı düşkünlük uzun vadede genel sağlığınız için tehlike yaratabileceğinden, bu rutini durdurmanın zamanı gelmiştir. Zararlı etkilerinden uzak durmak için, tüm temel makro ve mikro besinlerle zenginleştirilmiş bir diyeti takip etmek en iyisidir. Tüm temel besin maddelerini diyete dahil etmenin en kolay yollarından biri meyve ve sebze suyunun içilmesidir. Antiinflamatuar özelliklere sahip sağlıklı bir meyve suyu içmeye ne dersiniz?

(Ayrıca Okuyun: Zerdeçal Pişirme Faydalarını Yok Ediyor mu? İşte Cevap! )

Zerdeçal, zencefil, havuç ve portakalın iyiliği ile üretilen bu 4 bileşenli meyve suyu detoks yapmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca ekstra kilo atmanıza yardımcı olabilir. Bu meyve suyunun ana maddesi, antienflamatuar özelliklere sahip olduğu bilinen zerdeçaldır. DK Yayınevi tarafından yayınlanan 'Şifalı Gıdalar' adlı kitabına göre, " Zerdeçalantienflamatuar özelliklere ve belki de en önemlisi curcumin'e sahip güçlü uçucu yağlar içerir ve bu canlı rengini verir. Curcumin, hidrokortizon ve fenilbütazon gibi ilaçlarla karşılaştırılabilir tıbbi bir etkiye sahiptir ve romatoid artritten kurtulma, enflamatuar barsak hastalıklarını tedavi etme, diyabetin önlenmesi, kalp rahatsızlıklarından kaçınma ve inme oluşumunu engelleyerek inme karşı koruma sağlamak için kullanılabilir. atardamarlar. "Sadece aşağıda belirtilen bütün malzemeleri bir araya getirin ve onlardan bir meyve suyu hazırlayın .

İşte Vücudunuzu Detokslamak İçin Bu Suyu Nasıl Yapabilirsiniz:

Gerekli Malzemeler:

Havuç - 3 orta boy
Taze Zerdeçal - 2-3 cm
Portakal - 2 orta boy
Zencefil - 1 cm

Yöntem:

Başlamak için, zerdeçal ve zencefil kökü derisini soyun ve kabaca iki kökü kesin.
Daha sonra, havuçları yıkayıp soyun ve portakal dilimleri, zerdeçal ve zencefil bitleriyle birlikte bir karıştırıcıya ekleyin.
Pürüzsüz bir meyve suyu benzeri kıvam elde edinceye kadar iyice karıştırın. Bir süzgeç kullanarak hamuru süzebilirsiniz, ancak lif içeriğinden faydalanabilmek için hamuru ile birlikte meyve suyunuz da olabilir.

Not: Birazcık dilimlemek için, malzemeleri bir araya getirirken limon suyu ekleyin.

Bu yüzden düzenli diyetinize, bu suyu kilo verme diyetinize ekleyerek sağlıklı bir dönüş yapın. Bununla birlikte, özellikle sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, diyetinizde büyük değişiklikler yapmadan önce beslenme uzmanınıza danışmanızı öneririz.

YORUMLAR

(Tavsiyeler dahil olmak üzere bu içerik yalnızca genel bilgiler sağlar. Nitelikli tıbbi görüşün yerine geçemez. Daha fazla bilgi için her zaman bir uzmana veya kendi doktorunuza danışın. NDTV bu bilgi için sorumluluk almaz.)

Yayınlanan 2019-09-24 Sağlık, Bitkisel Kürler, Sağlıklı Yaşam 0 973

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol