En son yorumlar

Blog arama

Yazlık Tatil Planları yerini Kışlık Tatil Planlarına Bırakıyor

Yazlık Tatil Planları yerini Kışlık Tatil Planlarına Bırakıyor 

Tatil; Hayatın yoğunluğu ve telaşı içinde kendimizi yenileme fırsatı sunan zaman aralıklarının tümüne Tatil denir. 

Tatil Sadece yazlık bir deniz planı veya bir havuz planından ibaret değildir. Yaz gelse de tatile kaçsak diyenlerin yanı sıra Kış gelse de Tatile kaçsak planları yapan insanlar yer almaktadır. Yaz Tatili artık Klasik bir Ritüel haline gelmiştir lakin bir çok insan için kış tatilinin yeri apayrıdır. Bende biz gezenti olarak Kış Tatillerine daha çok sevdiğimizi söyleyebilirim. 

Yaz tatilleri çok fazla hareketli ve eğlence üzerine kuruludur ve Kış Tatillerinde bu şekilde bir hareket ve eğlence yoktur diyenleri duyar gibiyim lakin kış tatillerinde aksine yaz tatillerine oranla hem hareket hem eğlence Hemde Huzur vardır. Yani sadece ne istediğinizi bilin ve neye ihtiyacınızın olduğunun farkında olmanız yeterlidir.

Tatil planları arasında burada yazlık tatil ve kamp yerlerini başka yazımızda ve özellikle yaz girişinde özel bir yazı yazabiliriz lakin şimdi Kış Tatilleri hakkında küçük bir kaç önerilerde bulunmak isteriz.

1- Karadeniz, Zigana Gümüşhane

Kışlık Tatilin ve Huzurun doruklarına varacağınız bir cennet adresi veriyorum şu anda. Dikkatle okuyun ve şiddetli tavsiye ile girmenizi öneririm. Zigana Gümüşhaneye bağlı bir geçit diyebiliriz. Trabzon ile Gümüşhane arasında kalmaktadır. Yılın tam olarak 5-6 ayı Kar ile kaplıdır. Karlık alanın yanı sıra Büyük boylu Ormanlar ve Panaromik görüntüler elde edebilirsiniz. Tatil, Huzur ve Fotoğrafçılık merakı olan herkese önermekteyim. Doğal güzelliklerin zirvesinde olan Zigana Gümüşhane çevresinde sizlere evinizdeymişsiniz gibi huzur veren Tesisler yer almaktadır.

2 - Marmara, Uludağ BURSA

Bursa Uludağ; Kışın tatil ve kayak planları yapan herkesin ilk olarak planları dahiline aldığı ve aklına gelen yerlerin başında gelmektedir. Bursa Uludağ, Kayak Sporu yapmak veya Öğrenmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Bursa Uludağ içinde tatilinize spor ile hareket katmak isteyenler için ideal bir tatil yeridir. ULUDAĞ resmi kaynaklardan gelen bilgilere göre Türkiye'nin en iyi kayak pistleri arasındadır. Özellikle Aralık ve Mart Aylarında Kayak için yeterli kar kalınlığı yer almakta olup 2250 Metre yüksekliğe sahiptir. Uludağ bu tip spor alanlarının en uğrak noktası olmasından dolayı Yurtiçi ve Yurtdışı büyük ziyaretçi akımları almaktadır ve bu sebepten dolayı en iyi Tesis ve Otel alanlarına sahiptir.

Kışın Tatil Önerileri

3 - Doğu Anadolu, Palandöken ERZURUM

Tükiye'mizin Cennet Blgelerinden biri olan Doğu Anadolu bölgesi bizi Kışın tatil planları arasında görülen Palandöken Erzurum bölgesi ile karşı karşıya bırakıyor. Palandöken Erzurum da tam bir Kayak Merkezidir. Bursa Uludağ'dan farklı bir Kayak Merkezi bakıldığında en iyi alanlardan biridir Palandöken. Palandöken'nin merkezi yüksekliği 3185 metredir. Palandöken ayrıca Cennet Ülkemizin en çok kar alan bölgelerinin başında gelmektedir. Palandöken Yurtdışı ve Yurtiçi yıllık ortalama 2.5 milyon misafirine hizmet vermektedir. Geniş bir piste sahip olan Erzurum Palandöken Tesisleri, Aynı bölgede Lüks Konaklama ve Otel Tesislerine de ev sahipliği etmektedir. 

4- Karadeniz, Abant Gölü BOLU

Abant gölü Kış tatillerinin balkenti'dir. Abant gölünde yükselen Çam Ağaçları ve Tropik Orman ve Göl manzarası her giden misafirini büyülemektedir. Abant gölü Yazın da çok güzel bir görüntüye sahip alanlar arasındadır. Dünyadaki cennet yerlerden biridir. Abant Gölü dediğimiz gibi çok büyük bir hareketliliğin yer almadığı Sakinlik ve Dingilliğin merkezidir. Fotoğraf Merakı olan ve Profesyonel Fotoğrafçılık ile uğraşan herkesin tercih ettiği ve hoş zamanlar geçirdiği alanlardandır. Tüm Turistik yerlerimiz gibi Bolu Abant Gölü de Kaliteli Tesisleri ile Misafirlerini ziyadesiyle mutlu etmektedir. Doğa Yürüyüşü için birebir yer olan Bolu Abant gölü Karadeniz Bölgemize bağlıdır ve Karadenizin Oksijen deposundan nasibini almıştır. Bu sebepten dolayı sadece Görsel Tatil dışında kaliteli Oksijen Kaynağı olan bir Bölgemizdir.

Yayınlanan 2019-10-26 Tarafından Tatil ve Kamp Önerileri 0 1344

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol