En son yorumlar

Blog arama

ANDROİD mi Yoksa İOS'mu Tercih Edilmeli ?

ANDROİD mi Yoksa İOS'mu Tercih Edilmeli ?

ANDROİD mi yoksa İOS'mu Tercih Edilmeli ?

Yazımızın başında direk cevabı vermek yerine avantajlarından biraz bahsetmek ve en son kendi fikrimizi paylaşmak daha doğru olabileceği kanısındayım. 

Benim Adım Mehmet; Aktif E-ticaret ve Yazılım sektöründen gelmekteyim ve telefonumda oyun yer almamaktadır. Ortalama 20 adet Mail hesapları, IMAP, GOOGLE, HOTMAİL olmak üzere hepsi aktif olarak kullanılmaktadır. Sıkı mail trafiği yanında sürekli olarak google crome, ve mozilla gibi tüm tarayıcıları aktif olarak kullanmaktayım. Bunların yanında İNSTAGRAM, Facebook, Tumblr ve Twitter en çok kullanılan sosyal ağlar arasındadır. Şirketlerin Sosyal hesaplarını kontrol ettiğimden dolayı tüm bu yukarıda saymış olduğum sosyal ağlarda aktif çalışma yapmaktayım.

Evet yukarıda ortalama kullanım miktarları ve alanları belirtildi. Fiyatlarından dolayı yanına çok fazla yaklaşmak istemediğim IPHONE yani İOS işletim sistemli akıllı cihazlardan dolayı 8 Yıl boyuncu SAMSUNG, HUAWİ, ASUS, HTC markalı ANDROİD işletim sistemli cihazları kullandım. Bu cihazların hepsi alındığı dönemin en yüksek modelleri olmasına özen gösterildi. Sonuç ise ANDROİD cihazlar için Verimli Stabil Çalışma ve Kasma duruları olarak ayırırsak aşağıdaki gibi bir tablo çıkmaktadır.

-       ASUS : 5 Ay Stabil Çalışma – 3 AY kasma dönemi Toplam = 8 Ay dayanabildi.

-       HUAWİ : 8 Ay Stabil Çalışma – 2 Ay Kasma dönemi Toplam: 10 Ay dayanabildi.

-       HTC : 2 Ay Stabil Çalışma – 1 Ay Kasma Dönemi Toplam: 3 Ay Dayanabildi.

-       SAMSUNG: 10 Ay Stabil Çalışma – 3 Ay Kasma Dönemi : 13 Ay dayanabildi.

Yukarıda yaşadığım tecrübeler sonrası artık her yanımdan gelen baskılar ve tavsiyeler üzerine IPHONE yani İOS işletim sistemi olan IPHONE 7 almaya karar verdim. Şimdi Aşağıda size İOS işletim sistemine sahip Akıllı telefonun Performansını aşağıda sunuyor olacağım.

-       IPHONE 7 : 26 AY Stabil Çalışma – Henüz Kasma dönemi olmadı, Toplam: Kullanıma devam ediliyor.

İOS ve ANDROİD incelemesi

Yukarıda samimiyetimle vermiş olduğum işletim sistemi incelemesinde benim kesin önerim İOS işletim sistemi olmaktadır. Fiyatından dolayı yanına yaklaşmak istemediğim IPHONE telefonlarında şu anda karda olduğumu söylemek isterim. Maddi anlamda karlılıktan ziyade performans ve verimlilik olarak bana kattığı maddi anlamda büyük katkıları ayrıca olmuştur. Diğer Android telefonlar kasma dönemlerinde telefon ile işlem yapamaz duruma geliyordum ve bu durum benim sosyal medya performansımı ve verimliliğimi minimize ediyordu. IPHONE ile sosyal medya ve tüm çalışmalarımı son derece verimli şekilde kullanıyorum ve bu durum benim daha çok çalışma yapmama sebep olmaktadır.

 

Yayınlanan 2019-12-06 Ürün Tavsiyeleri 4 1726

4 Yorumlar

 • Emirhan Kaya

  Emirhan Kaya 2019-12-08 Yanıt

  Sen tercihini sebebini yazmışsın yorum yapacak bisey kalmamış
  • Pratik Bilgisi

   Pratik Bilgisi 2019-12-31 Yanıt

   Emirhan Bey Sizlerinde görüşlerini Bekliyoruz o zaman. Haklısınız biraz kendi seçimim gibi olmuş fakat sizlerin değerli yorumları ile eklemeler yaparak daha çok kişiye daha faydalı bilgi haline getirebiliriz.
 • Hüseyin

  Hüseyin 2019-12-07 Yanıt

  Huawi ve Iphone arasında kalmıştım teşekkürler.
 • Mehmet

  Mehmet 2019-12-07 Yanıt

  Güzel bir paylaşım olmuş

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol