En son yorumlar

Blog arama

Boşluk, İnat, Ego İnsanın Özü ve Özellikleri

Boşluk, İnat, Ego İnsanın Özü ve Özellikleri

İnsanlar Neden Boşlukta Hisseder Kendini

Boşluk kendi gibi geniş bir anlam içermektedir. Uzay Boşluğu düşünün, Sonsuz boşluk hali, Düşüş içinde hayal edin. Bu ruh halini tanımlamak imkansızdır lakin tanımlanabilseydi zaten adına boşluk demezdik.

Bu ruh halini en son Joker filminden çıkınca yaşamıştım.

Tüm Bildikleri ve düşündüklerimi unutup, Jokeri hissettim adeta. Koca bir Boşluk ve hayatın anlamsızlaşması. Sadece anı yaşamak ve anın tadını çıkarmak. İşte boşlukta olunca insan sadece bunları hissediyor. Daha mutlusun çünkü düşünecek hiçbir şey yok. Fakat bunun yanında boşsun yani, Boşluktasın hiçbir şeyin yok. Sorun yok, olsa da sorumluluk yok.

Hayat Bazen bu şekilde oyunlar oynar fakat mühim olan hayatınıza anlam katabilmektedir. Hedeflerinizden kaybolmayın ve sürekli yeni hedefler ekleyin.

Hedefleriniz hayatınıza anlam katabilmektedir. Hedefler hayatınıza anlam katar. Bu şekilde boşluk hissinden tamamen çıkmış olursunuz.

O zaman hayatınıza anlam katmaya, Yeni Hedefler Eklemekten Başlayın.

Saçmalıkları ve Boş konuşmaları bir kenara bırakın. Motivasyon adı altında sizleri sadece gazlamaya çalışan kişisel gelişim kitaplarını okumayı bırakıp roman okumaya ve yeni kitaplara yelken açmalısınız.

İşte bu şekilde hayat size gerekli fırsatı sunar ve sizi ödüllendirir.

Ruhsal Boşluğun ve Egonun Resmini Çizmek Nasıl olurdu

İnsana Yakışan Bir Tavırdır İnat

Vazgeçmeyin;

Bazı insanlara inat yakışmaz lakin aslında yakışmayan inat duygusu değildir. O insanın inat duygusunu yanlış dışa vurumu diyebiliriz. İnat; Savaşçı ve Güçlü insanların inandıkları üzerine ısrarıdır.

Birde EGO diye bir şey var;

İnsanlar insanlara sürekli hakaret niteliğinde egodan bahsediyor. Çok Egolu bir insansın, Ego seni çürütecek, Egondan ölüceksin, Adamın Egosu Götü Kadar Büyük bla bla blaa J Saymakla bitmez kelimeler. Oysa Nietzsche ego için bambaşka bir bakış açısı getirmiştir.

Şahsım adına bu bakış açısına kesinlikle inanıyorum.

İnsanın Bükülmez, Eğilmez ve Değişmez Doğruları

Ego; Bir insanın değişmez, eğilmez, bükülmez doğruları ve fikirleridir. İşte buda insanı karakterli ve belli bir duruşu olan insan haline getiriyor. İşte bu şekilde beşki herkes seni sevmeyecek fakat zaten seni herkes seviyorsa karakterinde bir sıkıntı vardır.

Kimse için egolarınızdan vazgeçmeyin ve en önemlisi değişmeye çalışmayın. Başkaları için değişmeyin fakat okuyun ve kendinizi geliştirin.

Başkasının istediği gibi bir insan olmayın, gerçek benliğinizi kurun ve büyütün. Gelişmekten ve değişmekten korkmayın. Dikkatinizi tekrar üzerine düşerek belirtmek istiyorum ki; Başkası için Gelişmek ve Değişmekten Bahsetmiyorum, Sadece Kendinizi ve kendiniz istediği için gelişin ve değiştirin.

Umarım faydalı bir makale olmuştur. Fikirler tamamen kendi fikirlerimizdir.

Yayınlanan 2020-06-25 Tarafından Motivasyon 0 1399

İlgili Makaleler

İnatçı Olmak !

Kötülüğe karşı iyiliğe koşmak gibi inatçı olun. Detaylar yazımızda.

Sağlıklı Zihin, Kitap Okumak ile Olur Diyenler Burada mı ?

Hayatın yoğunluğunda bedenimizin Sağlığı dışında düşünmemiz gereken Zihnimizin Sağlığıdır. Zihnin tek bir ilacı...

En Etkili Motivasyon Nedir ? Enerjimizi Nasıl Koruruz ?

En Etkili Motivasyon Nedir ? Enerjimizi Nasıl Koruruz ? Aklımızı koyduğumuz her şeyi yapabiliriz. Fakat bazen...

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol