En son yorumlar

Blog arama

Squat Nasıl Yapılır ?

Squat Nasıl Yapılır ?

Squat Nasıl Yapılır ? Squat Yapmanız için 5 Sebep ?

Squat kadın erkek spor yapan hemen hemen herkes tarafından bilinen, her yerde yapılabilecek, ağırlık çalışmasının da temel egzersizlerinden biridir.
Powerlifting sporunda temel egzersiz olduğu gibi hem bacak kasları için kas geliştirmek; hem de atletik performans için hızlanmak, güçlenmek isteyen herkese hitap eder.
Bir yere oturup kalkarken bile yaptığımız bu hareket, insan doğasının en temel hareketidir.

Ancak ne yazık ki bilinçsizlikten dolayı bu harekete gereken ehemmiyet verilmiyor ve bu da birçok sebepten problem yaratıyor. Squat yapmayanlar hangi faydalardan mahrum kalıyor?
Squat temel bir bacak kası egzersizidir. Güçlü bacaklar ve kalçalar hem estetik açıdan çok önemlidir; hem de bu kasların zayıf olması birçok sağlık problemini beraberinde getirebilir. Bel ağrıları, diz ağrıları da yine bu egzersizi doğru yaparak giderilebilir. 

SQUAT NASIL YAPILIR ?


Squat çömelmeyi ve sıçramayı mimik eden bir egzersizdir. Bu da aklınıza gelebilecek, hatta gelmeyen birçok sporda büyük avantaj sağlayacaktır. Bu faydası Leg Press gibi egzersizlerle giderilemez, zira Squat daha farklı bir kinetik zincir içinde çalışır.
Başta zor gelse de, aslında kolaydır, pratiktir, her yerde yapılabilir.

Hızlı güçlendirilebilir. Unutmayın, burada halterci squatından bahsetmiyoruz, herkes kadın erkek kendi vücuduna göre kendisini zorlayacak ve geliştirecek seviyede squat yapabilir. Bu bazen vücut ağırlığıdır, bazen 300 kgdir. .

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Sağlıklı Yaşam 0 1206

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol