En son yorumlar

Blog arama

Armut'un Faydaları ve Bebeklere Etkisi Nelerdir ?

Armut'un Faydaları ve Bebeklere Etkisi Nelerdir ?

Armut'un Faydaları ve Bebeklere Etkisi Nelerdir ?

Folat, anne karnındaki bebekteki nöral tüp kusurları önleyen, beyinde oluşabilecek ciddi anormallikleri ve omuriliği korumaya yardımcı olan B vitaminidir. .
ARMUTUN FAYDALARI NELER ?

- Göğüs kanserini önler.

- Diyabet ve tip 2 rahatsızlıklarını azaltır.

- Kalp hastalıklarında şifadır. - Armutta B2, B3, bakır ve B6 vitaminleri bulunur. - Folik asit açısından zengin olan armut hamilelik döneminde özellikle tavsiye edilir.

- Damarların hasar görmesini önleyerek kalbinde korunmasını sağlar. - Potasyum açısından zengin olan armut yüksek tansiyonu engeller. - Alerji açısından en az riski olan meyvedir ve bebeklere rahatlıkla verilebilir. - Kemik erimesi oluşmaması için armut tüketilmelidir.

Kan Basıncını Yükseltir: Antioksidan ve anti kanserojen içeren armut kan basıncının yükselmesini engeller.

Kanseri Önler: İçeriğinde bakır ve C vitamini bulunan armut hücreleri korumasından dolayı kanseri önler.

Kolesterolü Düşürür: Pektin içeren armut kolesterolün düşmesini sağlar.

Bağırsaklara Faydalıdır: Sadece meyve suyu olarak değil, kalın bağırsak sağlığı için son derece yararlı olan değerli lifler için armudu bütün olarak yemelisiniz.

Kabızlığı Giderir: Armutta bulunan pektinin idrar söktürücü ve hafif bir müshil etkisi vardır. Armut suyu içmek bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olur.

Enerji Verir: İçerdiği büyük orandaki fruktoz ve glikoz miktarı nedeniyle armut suyu, hızlı ve doğal bir şekilde enerji elde etmenizi sağlar.

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Şifalı Bitkiler 0 4635

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol