En son yorumlar

Blog arama

Siğile İncir Sütü İyi Geliyor mu ?

Siğile İncir Sütü İyi Geliyor mu ?

Siğile İncir Sütü İyi Geliyor

İncir kutsal kitabımızda ismi geçen nadide bitkilerdendir ve üzerinde yapılan araştırmalar sağlık için çok yönlü faydalarının olduğunu ortaya koymuştur.
Kainatta hiçbir şey boş ve gereksiz yaratılmamış, ölümden başka her bir hastalığa bizler bulabildikten sonra şifalar sunulmuştur. Bir şekilde cildinizde kesik ya da yaralanma olduğunda bu virüslerden birini kapma olasılığınız yükselir.

Siğillerin çoğu zararsızdır ama virüs kaynaklı oldukları için son derece bulaşıcıdır. Siğile doğrudan temas etmek ya da siğile değen başka bir şeye temas etmek, virüsün yayılmasına neden olabilir. Ellerde, parmaklarda ve ayaklarda sık görülür.

Taze incir kabuğundan çıkan incir sütünü de hepimiz biliriz. Bu süt ellerde çıkan siğilin tedavisidir. Tabi düzgün kullanabildikten sonra. Örneğin incir sütünü siğillerin haricinde bir bölgeye mesela dudaklarınıza sürerseniz yara oluşturma ihtimali çok yüksek.

İncir Sütü Siğillere Karşı Şifadır

Taze incir meyvesinden ya da körpe yapraklardan elde edilecek incir sütü ile siğillere veda edebilirsiniz.
Siğiller vücuda HPV virüsünün yerleşmesi ile ortaya çıkar. Genellikle cildin üst tabakasında kabarcık olarak görülür ve çoğalır.

Siğillere karşı incir sütü şu şekilde uygulanır: 1 çorba kaşığı incir sütü arpa unu ile lapa hale getirilip siğillerin üzerine sürülür. Siğilin üzerinde kuruması beklenir, yıkanmaz. Haftada iki kez uygulandığında zamanla siğiller yok olmaya başlar.

İncir Sütünü Kullanabileceğiniz Diğer Alanlar

Siğillerde olduğu gibi çıban ve nasırlarda da incir sütü rahatlıkla kullanılabilir.
Kulak etrafına sürüldüğünde kulak kurtçuklarını öldürür.
Diş eti kanamalarına karşı faydalıdır.
Böbrek kumunu dökmede de tesirli olduğu söylenmektedir.
Cilt lekelerine iyi gelmektedir.
Önemli Bir Hatırlatma: Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hekiminize danışmadan kullanmamanızı öneririz. .

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Bitkisel Kürler, Şifalı Bitkiler 0 5512

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol