En son yorumlar

Blog arama

Domuz Eti mi ? Yoksa Kul Hakkı mı ?

Domuz Eti mi ? Yoksa Kul Hakkı mı ?

Domuz Eti mi ? Yoksa Kul Hakkı mı ?

Bunca nimet varken kul hakkı yemeyelim,


-“İşcinin ücretini teri kurumadan verin.” -“Bir kimse çalıştırdığı işçinin ücretini teri kurumadan vermezse Allah ona rahmet nazarıyla bakmaz.” -“Bir kimse çalıştırdığı işçinin ücretini vermezse,ben onun hasmıyım.”(Buhari C3 s 50) -“İşcilere yediğinizden yedirin,giydiğinizden giydirin ve güçlerinin yetmediği işleri yüklemeyin.Şayet

güç işler verirseniz onlara yardın edin.Zira hizmetçinin işinden hafiflettiğin her şey kıyamet günü mi zanda senin için sevap olacaktır.” 

Ekşi Sözlükte bununla alakalı Faydalı bir yazıya denk gelebilirsiniz.

Kaynak: Ekşi Sözlük

Domuz Eti Yemekten nasıl kaçınırız dimi;

Ama diğer yandan hiç çekinmeden kul hakkı yemekten kaçınmayız. Bu duruma bir dur demeli ve en başta kendimizden ve bu yazıyı okuman olmak üzere değişime başlamalı ve bu şekilde davranış sergileyen insanlardan uzak durmalıyız.

Hayatımıza daha insan ve rabbimizin bize emrettiği şekilde yaşamak içi güzelliklere ve Kul Hakkı yememeye özen göstermeliyiz.

Bu sebepten dolayı söylenmiş en güzel sözlerden bir tanesidir. Domuz eti yemekten Kaçındığımız kadar, Kul Hakkı yemekten de kaçınsaydık. Eminim dünya daha güzel bir yer olabilirdi.

Yayınlanan 2019-09-02 Kitap, Sanat ve İnsan 0 923

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol