En son yorumlar

Blog arama

Hangi Otlar ve Baharatlar Kalbinize iyi gelir ?

Hangi Otlar ve Baharatlar Kalbinize iyi gelir ?

Hangi Otlar ve Baharatlar Kalbinize iyi gelir ? 

Hiç baharat rafınıza ya da bitki bahçenize baktınız ve “Sizi çok seviyorum!” Diye düşündünüz mü Belki de değil, ama şifalı bitkiler ve baharatlar hakkında çok fazla şey var… ve insanlar yüzyıllardır böyle düşünüyorlardı. Bu Şubat, havada sevgiyle, tüm yıl boyunca mutlu ve sağlıklı kalmamıza yardımcı olan değerli botaniklere biraz sevgi verelim!

Kalıcı Aşk İşimiz

Dünyanın dört bir yanından gelen kültürler sayısız nedenden dolayı baharat ve baharatları sevdi - baharat, ilham, zevk için. Yüzyıllar boyunca, insanlar bazı köklerin, tomurcukların, kıvılcımların ve yaprakların yemeğimize eşsiz nitelikler verdiğini ve lezzet tomurcuklarımızı gıdıkladığını öğrendi. Bitki şifa geleneğinde, bitki dünyasından bu yardımcıların sağlığımızı nasıl desteklediğini de keşfettik.

Romantik Malzemeler

Otlar ve baharatlar, şefler tarafından ödüllendirilmiş, bilge olanlar tarafından saygı duyulan, telif haklarıyla değerlenmiş, uzun renkli geçmişlere sahip olma eğilimindedir. Mesela tarçın al. Güzel kokulu elmalı turtadan baharatlı kuzu inciklerine, Meksika sıcak çikolatasından gevrek geveze kadar, tarçın bir mutfak süperstarıdır.Mısır'da 2000 BCE'ye kadar kaydedilen tarçın ithalatı ile ticarette kilit rol oynadı. Bir zamanlar tarçın altından bile daha değerliydi!

İşte burada bir başkası. Hangi baharatın Konfüçyüs ve Marco Polo tarafından tanımlandığını, Henry VIII'e çare olarak önerildiğini ve Hindistan'ın Ayurveda pratiğinin dayanak noktası olduğunu tahmin edebilir misiniz? Bu baharat aynı zamanda popüler bir meşrubatın ana lezzetidir, keskin bir suşi çeşidi için turşudur ve çeşitli masallarda “ekmek” olarak ortaya çıkar. Evet, zencefilden bahsediyoruz - çorbadan kızartmaya, zencefilli gazozdan zencefilli kurabiyeye kadar her şeyi aydınlatan sevgili köksap. Sağlık bilgisine sahip, uzun süredir devam eden gelenek ve mevcut araştırmalar, zencefilin çok çeşitli faydaları olduğunu doğrulamaktadır.

Ve sonra zerdeçal var. Bu zengin renkli, zengin aromalı, ama mütevazı görünen kökü sevmek için çok şey var!Zerdeçalın kendine özgü safran rengi ve dünyevi tadı birçok körilere, turşulara ve çeşnilere güneşli renklerini ve karmaşık karakterlerini verir. Eski Ayurveda sisteminden yüzlerce modern bilimsel çalışmaya kadar, Zerdeçal eşsiz bileşikleri ve birçok yararı ile ünlüdür. Aşçı ve şifacı nesillerinin de bulduğu gibi, pullu Zerdeçal köksapı parlak hazineyi gizler!

Yeni Bölümden Bitkisel Bir Sevgililer Günü

New Chapter ® , 1982'de kurulduğumuzdan beri bitkilere âşık olmuştur. İnanılmaz zekâlarını bitkisel takviyelerimizde paylaşmak, değerli tarçın, zencefil ve zerdeçal dahil olmak üzere bazı fantastik botaniklerin saf ve güçlü özlerini sunmak bizim görevimizdir. Her bir bitki için, değerli bitki besleyicilerinin tam senfonisini en iyi şekilde nasıl sunabileceğimizi düşünüyoruz:

  • Tarçın Gücü ™ iki tür tarçınla formüle edilmiştir… ve her tür için iki tür özüt verir. Sonuç? Zaten kan şekeri seviyesini normal aralıkta tutmaya yardımcı olan geniş bir yararlı bileşikler yelpazesi. *
  • Zencefil Kuvvet ™ tam spektrum, bütün zencefil yumuşak özlerle kardiyo ve sindirim destek sağlar. * Resim sentetik bileşikler, hiçbir katkı maddesi-sadece bizim bütün gibi kuvvet hattı.
  • Zerdeçal Kuvvet ™ sağlıklı bir inflamasyon tepkisini korunmasına yardımcı olur ve kardiyo ve karaciğer sağlığını destekler. * Zerdeçal Otlar Kralı, Yeni Bölüm en sevdiği birini sunar Kuvvet sen sağlayan bir sıvı vejetaryen kapsül artık bakınız taze, parlak renkler Zerdeçal (ve büyüyen% 100 vejetaryen ürünler listemize ekler).

Lütfen bitki krallığındaki olağanüstü sevgililerimize küçük bir sevgi sunmak için Yeni Bölüm'e katılın… sizi geri seveceklerine söz veriyoruz!

* Bu açıklamalar Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün, herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır. 

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Bitkisel Kürler, Şifalı Bitkiler 0 1159

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol