En son yorumlar

Blog arama

Her Gün Yemeniz Gereken 3 Flavonoid Zengin Gıda Nelerdir ?

Her Gün Yemeniz Gereken 3 Flavonoid Zengin Gıda Nelerdir ?

Her Gün Yemeniz Gereken 3 Flavonoid Zengin Gıda Nelerdir ?

Flavonoidler, bitkilerde bulunan doğal olarak bulunan bileşiklerdir. Çiçeklere, meyvelere ve sebzelere güzel renkler getiren bir pigment olarak hizmet etmenin yanı sıra, antioksidan özellikleri ve kollajenden kılcal damarlardan kardiyovasküler fonksiyonlara kadar birçok farklı sağlık alanını destekleme potansiyeli ile tanınmaktadır. *

3 Büyük Antioksidan ve Flavonoid Kaynakları

Flavonoid alımınızı arttırmanın en iyi yolu, günlük olarak bol miktarda yiyecek ve içecek tükettiğinizden emin olmanızdır. Bunlar brokoli, ıspanak, üzüm, lahana, soğan, yaban mersini, nar, rutabaga, su teresi, böğürtlen, kiraz, yaban mersini, yeşil çay, çikolata ve acı biberdir. Genel olarak konuşursak, bir sebze veya meyve ne kadar renkli olursa, flavonoid içeriği o kadar yüksek olur.

En büyük faydalar için, günde beş porsiyon flavonoid bakımından zengin sebze ve dört porsiyon flavonoid açısından zengin meyve hedefleyin. Bu kadarını sıkıştıramazsanız, en azından bunlardan birini tüketmeye çalışın:

Yaban mersini.  Antosiyaninler olarak bilinen bir flavonoid türü ile iç içe geçen yaban mersini , bu güçlü antioksidanların koruyucu yararlarını, c ve K vitaminleriyle, idrar yolu sağlığını geliştirmeye yardımcı olabilecek bir şeker türü olan manganez ve d-mannozun koruyucu faydalarını sunar.

Çikolata. Ve yanı sıra, kakao bulunan flavonoidlerin primer türlü  çikolata , flavanoller olarak bilinir. Bu bileşikler sadece antioksidan yararlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kardiyovasküler hastalıkları ve diğer sağlık alanlarını da destekler. * Bununla birlikte, çikolata ılımlı olarak tüketilmeli ve günlük bir ons koyu çikolata ile sınırlandırılmalıdır Çok fazla çikolata, özellikle sütlü çikolata, diğer istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Unutmayın, çikolatada bulunan faydalı kimyasalların bazıları elma, soğan, yerfıstığı ve kızılcıklarda da bulunabilir.

Yeşil çay. Yeşil çay, antioksidan yararları ile iyi bilinen ve immün ve kardiyovasküler sistem sağlığını destekleme potansiyelleri ile iyi bilinen polifenoller olarak adlandırılan flavonoidleri içerir. * Araştırma, yeşil çayın da sağlıklı metabolizmayı desteklediğini ve insanlara kilo verme programında fayda sağlayabileceğini göstermiştir. dengeli bir diyet ve egzersiz içerir. Çikolatada olduğu gibi, kafeine duyarlıysanız yeşil çay tüketiminizi sınırlamanız gerekebilir.

Flavonoidlerin besin kaynakları her zaman en iyisi olsa da , genellikle C vitamini ile birlikte, ek formdabulunurlar . Önerilen dozlar geniş ölçüde değişir, bu nedenle, sizin için doğru miktarı bulmak için bir beslenme uzmanına veya sağlık uzmanınıza danışmak en iyisidir.

* Bu açıklamalar FDA tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürünler herhangi bir hastalığı teşhis, tedavi, iyileştirme veya önleme amacı taşımamaktadır. 

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol