En son yorumlar

Blog arama

Vitamin Spotlight: B12 Vitamini Hakkında Beş Hızlı Gerçek Bilgi Nedir ?

Vitamin Spotlight: B12 Vitamini Hakkında Beş Hızlı Gerçek Bilgi Nedir ?

Vitamin Spotlight: B12 Vitamini Hakkında Beş Hızlı Gerçek Bilgi Nedir ? 

B vitaminleri söz konusu olduğunda, B12'nin popülerliğini yenmek zor. Ama bu enerji verici vitaminden ne kadarına ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Ya da sadece sekiz B vitamini varken neden B12 deniyor? Bu beş hızlı gerçek, sizi hızlandıracak - hatta bir B12 uzmanı olabilirsiniz!

1. B-sorumsuz faydaları: B12 , kırmızı kan hücrelerinde normal karbonhidrat metabolizması ve enerji üretiminin yanı sıra hemoglobin üretimini desteklemek için hayati öneme sahiptir. *

2. Günlük alın: B12 vitamini vücutta depolanmaz ve sürekli olsun yiyecek veya her ikisi yiyecekler aracılığıyla, doldurulan olmalıdır, yani suda çözünür ve takviyesi.

3. Bir isimde neler var? B-vitamin kompleksinin başlangıçta tek bir bileşik (B vitamini) olduğu düşünülüyordu, ancak daha sonra her biri bir sayı ile adlandırılan birçok farklı maddeden oluştuğu keşfedildi.Sonunda, bilim adamları listeyi sadece belirli maddeleri içerecek şekilde daralttı - bu nedenle besin maddesi B12 olarak adlandırılıyor, sadece 8 tane B vitamini olmasına rağmen!

4. Vitaminlerinizi yiyin: B12 vitamininin besin kaynakları arasında karaciğer, istiridye, balık, domuz eti, kırmızı et, kümes hayvanları, yumurta, süt ve kahvaltı gevreği gibi güçlendirilmiş yiyecekler bulunur.Vejeteryanlar ve veganlar için beslenme mayası B12'nin popüler bir kaynağıdır.

5. Ne kadara ihtiyacınız var? Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre , 14 yaşın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar günde 2,4 mcg B12 vitamini tüketmelidir - hamile ve emziren kadınlar için sırasıyla 2,6 mcg ve 2,8 mcg gerekir.

Bonus gerçek: B12 kapsüller, çiğnenebilir ve dilaltı tabletler, oral spreyler, sıvılar ve sakızlar dahil olmak üzere çeşitli şekillerde bulunabilir! Sizin için doğru olan B12 vitaminini bulun .

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Sağlıklı Yaşam 0 543

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol