En son yorumlar

Blog arama

Ofiste Çalışanlar için 8 Önemli Öneri

Ofiste Çalışanlar için 8 Önemli Öneri

Ofiste Çalışanlar için 8 Önemli Öneri Nelerdir ?

Ofise geldiğinde, genellikle tüm sistemler gider. Katılmak için toplantılarınız, buluşmanız için son tarihleriniz ve ilgilenecek müşterileriniz var. Herhangi bir şey arka yakıcıya itilirse veya yere atılırsa, hemen hemen her zaman kendi sağlığımız ve iyiliğimizdir.

İşyerinde kişisel bakımı öncelikli hale getirmek için kendinize borçlusunuz Daha iyi hissedeceksiniz - ve sonuçta sağlığınız düzeldiğinde ve enerji seviyeleriniz arttıkça daha iyi bir işçi olacaksınız İşte çalışırken sağlıklı kalmanın sekiz yolu.

Ofislerde masalarınızın olması gerekli düzen

İşyeri Sağlığı İpuçları

1. Bol su için

Hidrasyon hayati önem taşır, ancak genellikle ihmal edilen bir öz bakım alanıdır. Yakın tarihli bir CBS News raporuna göre , Amerikalıların yaklaşık yüzde 75'i kronik dehidrasyon durumunda. Uygun su alımının ihmal edilmesi aşırı yorgunluğa, eklem ağrısına ve bir çok başka konuya neden olabilir.

Her ne kadar su alımı ihtiyacı değişse de, günde sekiz kez 8 onsluk bir bardak su içilmesi iyi bir kuraldır (sadece şunu hatırlayın: 8 × 8). Bir Having kaliteli su şişesi teşvik etmek ve çalışmak için araba kullanırken size masada oturan veya yaparken içmeye hatırlatmak yardımcı olacaktır.

2. Şekerli atıştırmalık ve içeceklerden kaçının

Hızlı bir şekilde almak istiyorsanız, soda, bir enerji içeceği veya bir çikolata barı cazip seçeneklerdir. Baştan çıkarıcı gibi görünseler de, bu tür atıştırmalıklar uzun vadeli enerji sağlamaz. Küçük bir vızıltıdan sonra çökmeye ve başladığınızdan daha kötü hissetmeye başlayacaksınız.

Bunun yerine, bazı taze veya şekersiz kuru meyveler , yoğurt veya kuruyemişlere çarpışma olmadan kalıcı enerji için ulaşın. Bunun dışında, ara sıra hindistan cevizi suyu veya çay bardağı olması gün ortasında harika bir canlandırıcı olabilir ve ayrıca size sağlık yararları için ek bir destek sağlayacaktır.

Şekerli atıştırmalıklar ağız sağlığınız için de zararlıdır. Calif. Los Angeles'taki Nefis Diş Hekimliği'nden Dr. Alexie Aguil'e göre, çalışma günü boyunca bu tür yiyecekleri aşırı tüketmek, zaman içinde gülümsemenize büyük zarar verebilir. İş yerinde bir tedavi olarak arada bir gazoz veya şeker parçası varsa, yedikten veyaiçtikten sonra dişlerinizi temizlemek için çalışmak için bir diş fırçası getirmenizi önerir .

3. Gevşeme için meditasyon yapın

Ofis stresi sizden en iyisini alıyor mu? Günün olumsuz etkileri hakkında fikrinizi temizlemek için meditasyon yapmayı düşünün. Meditasyon için beş dakika ayırmak zaman kaybı gibi görünebilir, ancak enerjinizi yeniden odaklarken günün geri kalanında daha etkili olacağınızı muhtemelen bulacaksınız.

Brightmind Meditation'ın Kurucusu ve CEO'su Christian R. Stiller bunu şöyle ifade ediyor: “Meditasyon, konsantrasyonunuzu artırarak üretkenliğinizi ve iş zevkinizi artırabilir. Meditasyonda her zaman hayalini kurduğunuzu farkettiğinizde dikkatinizi nefesinize yönlendirmek tipiktir. Bunu her yaptığımızda, spor salonundaki bir temsilci gibi oluyor ve konsantre olma yeteneğimiz güçleniyor. Günde 10 dakika harcayarak zihninizi keskinleştirerek işinize daha odaklanmış kalabileceksiniz ve zihniniz doğal olarak daha rahat olacak. ”

4. Kalk! 

Bir ofiste çalışmanın tehlikelerinden biri hareketsiz kalmaktır - sonunda bir masanın arkasında çok uzun süre oturuyorsunuz. Bütün gün oturursanız, kalkıp dolaşmak için çaba sarf ettiğinizden emin olun.Sandalyenizden kalkıp uzanmanızı hatırlatmak için 30 dakikada bir çalması için telefonunuzda bir alarm kurun. Dışarı çıkacağınız yürüyüş toplantıları planlayın ve konferans odasında oturmak yerine binanın etrafında yürüyün. Daimi bir masa kullanmayı deneyebilirsiniz. Dolaşmak ve aktif kalmak için yaratıcı yollar bulun !

5. şekersiz sakız çiğnemek

Öğle yemeğinden sonra ağzınızı temizlemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, ancak dişlerinizi fırçalamak için zamanınız veya fırsatınız yoksa, biraz şekersiz sakız çiğneyin . Sakız sadece nefesini tazelemekle kalmaz aynı zamanda diş ve diş etlerini temizleyen tükürük üretimini teşvik eder. Diş hekiminizin sizi diş eti çiğnemeye teşvik edeceğini asla düşünmemiş olabilirsiniz, ancak işte dişlerinizi fırçalayamadığınızda yapılması gereken sağlıklı bir şey.

6. Hastalığın yayılmasını önlemek

Yılın belirli zamanlarında hastalık orman yangını gibi ofislerden yayılabilir. Soğuk mevsimler yaklaştığında, el dezenfektanını yakınında tutun ve gerektiğinde kullanın. Bilgisayar klavyenizi, telefonunuzu ve masanızı temizlemek için antibakteriyel mendil kullanın El sıkışmalarından kaçınmak anti-sosyal gibi görünse de, ofis politikası belirleme yeteneğiniz varsa, çalışanları soğuk algınlığı ve grip mevsiminde mikropların yayılmasını önlemek için bu tür temaslardan kaçınmaya teşvik edin.

Hastaysanız, yine de işe gelmek için baskı hissedebilirsiniz. Bunun yerine, evde kalın, mikropların yayılmasını önleyin ve vücudunuzun uygun şekilde dinlenip iyileşmesini sağlayın. C vitamini almak bağışıklık sağlığına iyi geldiğinden, kendinizi daha iyi hissetmeye başlayana kadar alımınızı artırın. Ofiste hastalık yayılmaya başladığında günlük C vitamini de ekstra destek olarak alabilirsiniz.

7. Çalışmanızı geride bırakın

Herkesin rahatlamak için zaman ayırması gerekir, ancak ne yazık ki, çoğu insan işten asla çözülmez. E-postaları kontrol etmeye, telefonla görüşmeye devam etmekte ve geceleri evde bulunan projeler üzerinde çalışmaktadırlar. Bu, bazen kısa süre için yararlı olsa da, uzun süreli bir alışkanlık haline gelirse zararlıdır.Yönetimini stres anahtarlarından biri olan işinizi bırakmak iş yerinde gece yarısı iş görüşmesi yapmak ya da iş kısa mesaj göndermek için telefonunuzu kullanmaya .Avoid. Müşterilere veya diğer çalışanlara e-postaları derlemek için ertesi güne kadar bekleyin. Eve geldiğinizde endişenizi ve stresinizi azaltmak için ölçülebilir adımlar atın ve ertesi gün ofise geri döndüğünüzde daha üretken olacaksınız.

8. İyi bir gece uykusu alın

Çoğumuz her gece ihtiyacımız olan uykuyu alamıyoruz, genellikle bir TV şovunun sonunu ya da geç bir futbol maçının dördüncü çeyreğini yakalamak için çok geç kalıyoruz. Ertesi gün sağ ayağınızdan başladığınızdan emin olmak için her gece sekiz saat boyunca iyi bir uyku uyuyun . Yatmadan en az bir saat önce sarma işlemine başlayın ve beyninizi uyumak için okumak yerine uyaran bilgisayar veya cep telefonu ekranlarından kaçının.

Yayınlanan 2019-09-02 Sağlık, Sağlıklı Yaşam 0 619

İlgili Makaleler

Kabızlık Nedir ? Kabızlıktan Kurtulma Yolları Nelerdir ?

Son zamanlar da en çok soru aldığım konulardan birini beraber işleyelim istedim. Kabızlık, diğer adıyla konstipasyon,...

Elmanın Mucizevi Etkileri Nelerdir ?

Elmanın çok sayıda hastalığı yenmede çok etkili rol oynadığı bilim adamları tarafından ispatlanmıştır. Zayıflamak...

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Isırgan otu çayını sindirim sorunu olan kişiler, yemeğini böbrek ve mesane sorunu yaşan kişiler ve şampuanını da...

Kadınlarda Uykunun Etkileri Nelerdir ?

Amerikan Klinik Beslenme dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre; 4 saatten az uyuyan kadınlar 300 kalori daha fazla...

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol