En son yorumlar

Blog arama

En Sağlıklı Tavuk Pişirme Yöntemleri Nelerdir ?

En Sağlıklı Tavuk Pişirme Yöntemleri Nelerdir ?

En Sağlıklı Tavuk Pişirme Yöntemleri Nelerdir ? 

Kilo Verme: En Sağlıklı Tavuk Pişirme Yöntemleri Sıradaki!

Kilo Verme: En Sağlıklı Tavuk Pişirme Yöntemleri Sıradaki!
Önemli
  • Tavuk, sebze olmayan yiyiciler için en iyi yağsız protein kaynaklarından biridir
  • Herhangi bir tavuk yemeğinin sağlık faktörü, pişirme yöntemine bağlıdır
  • Izgara yapmak, pişirmek, kızartmak, kızartmanın en yaygın yöntemlerindendir.

Tavuk, vejeteryan olmayanlar için en iyi yağsız protein kaynaklarından biridir. Aynı zamanda, diğer etlerden daha ucuz ve et yiyenlerin çoğunda daha kolay bulunabildiğinden, en popüler etlerden biridir. Aynı zamanda, karbonhidratların yanı sıra doymuş veya sağlıksız yağların da düşük olması nedeniyle sağlık düşkünleri, özellikle kilo vermek isteyenler tarafından en çok tercih edilenidir. Vejeteryan olmayanlar tarafından en çok tercih edilen bir diğer sebep ise ekmekler, atıştırmalıklar, köriler, çorbalar, salatalar vb. Dahil olmak üzere bir dizi yemeğe pişirmenin inanılmaz derecede kolay olmasıdır. Bu çok yönlü protein, bir süperstardır. Vücudunuza günlük olarak yeterli miktarda protein sağlamaya gelir. Ancak her şekilde sağlıklı değil. Mesela kızarmış tavuk şüphesiz sağlıksızdır.

Zayıflama dostu tavuk yemeğinizin sunduğu beslenme düzeyi, kullanılan pişirme yöntemine bağlıdır. Pişirme metodu tavuk yemeğinizde ne kadar kalori bulunduğunu ve içindeki proteinin vücudunuz tarafından ne kadar kolay emileceğini gösterir. Tavuk hazırlamak için kullanılan en yaygın pişirme yöntemlerinden bazıları, kaynatma veya haşlama, ızgara, pişirme ve kızartma, tavada kızartma ve derin kızartmadır. Ancak hangi pişirme yönteminin en ideal ve en sağlıklı tavuk pişirme yöntemi olduğunu bulamadan önce , sizi günlük diyetinize eklemeye ikna edecek tam bir tavuk beslenme profili .

Ayrıca Oku:  11 En İyi Tavuk Fileto Tarifler | Popüler Tavuk Yemekleri | Kolay Tavuk Yemekleri

ukl8fg5g

Kilo Verme: Tavuk, yağsız proteine ​​yükleme yapmak için idealdir

Tavuk Beslenmesi: Sağlıklı Kilo Verme Dostu Protein

Tavuk, önemli proteini yüklemenize yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olabilir.Proteine ​​gelince, bütün bir tavuğun farklı kısımları farklı miktarlarda proteine ​​sahiptir vetavuk göğsü en popüler tavuk kesimidir. Amerikan Kalp Birliği (AHA) sağlıklı bir protein dozu için cildi derisiz tavuk tüketmeyi önerir. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı (USDA) uyarınca, 100 gram tavuk göğsü kısmı 31 gram protein içerirken, tavuk etinin aynı kısmı 24 gram protein içerir. Tavuk kanadı,  tavuk budu  ve tavuk buduayrıca nispeten yüksek miktarda protein var. Tavuk ayrıca, kırmızı etlere kıyasla çoklu doymamış veya sağlıklı yağın iki ila üç katı içerir - bu, tavukları kırmızı etlere daha sağlıklı bir alternatif yapan şeydir. Hangisini kesmeyi tercih ederseniz edin, tükettiğiniz kalori miktarını azaltmak ve diyetinize mümkün olan en sağlıklı şekilde protein eklemek için doğru pişirme yöntemini bilmelisiniz.

Ayrıca Okuyun:  Tavuk Nemli ve Lezzetli Tutmanın 10 Basit Yolu

Tavuğun Pişirilmesinin En Sağlıklı Yolları:

1. En Sağlıklı: Kaçak Avlanma

Haşlama, herhangi bir gres veya yağın elimine edilmesinden dolayı tavuk için en sağlıklı pişirme yönteminde ortaya çıkar. Bu pişirme yöntemi için ihtiyacınız olan tek şey kaynatılan su. Derin dipli tavanızdaki su hafifçe kaynamaya başladığında, alevi kısık hale getirin ve tavuğu dikkatlice suya bırakın. Tavuğun pişmesine izin verin ve sonra sudan çıkarın. Tavuğu kısık ateşte pişiriyorsunuz, dolayısıyla besinleri kaybetme tehlikesi yok.

Ayrıca Oku:  Tavuktan Sonra Süt Tüketmekten Kaçının mı? İşte Cevap

2. İkincisi: Izgara

Izgara tavuk aynı zamanda sağlıklı bir tavuk pişirme yöntemidir. Bunun nedeni, tavuğu, tavuğu zeytin yağıyla veya başka bir sağlıklı yağla hafifçe fırçalayarak az miktarda yağ vermenizdir. Bu yöntemde, sadece bir yemek kaşığı yağ için yarım yemek kaşığı kullanmanız gerekecektir.

Ayrıca Oku:  11 En İyi Izgara Tavuk Tarif | En İyi Tavuk Yemekleri

884b9soKilo Verme: Izgara tavuk en az yağ gerektirir

3. İkinci İkincisi Kadar: Pişirme ve Kizartma

Tavuğunuzu sote etmek veya tavada kızartmak aynı zamanda beslenme ve lezzetin korunmasının yanı sıra yemeğinizi kalorilerde düşük tutmaya gelince de kazanır.Yapışmaz tavaya yağ sürün ve tavuk parçalarını karıştırın. Brokoli, dolmalık biber, kuşkonmaz vb. Sebzelerle karıştırın. Tavuğunuzu bazı sebzeler ve baharatlarla pişirmek veya kızartmak da, bu yöntem aynı zamanda tavuğun çok fazla yağ kullanmadan pişirmesini sağlar.

Ayrıca Oku:  11 En İyi Fırında Tavuk Tarifi | Kolay Fırında Tavuk Tarifleri

Tavuk yemeklerinde kullanılan yağ miktarının, pişirdiğiniz porsiyon büyüklüğüne bağlı olduğunu söylemeye gerek yok. Tavuğu sağlıklı bir şekilde pişirmenin anahtarı, doymuş yağları minimumda tutmaktır. Diğer sağlıklı ve lezzetli tavuk pişirme yöntemlerini biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Yayınlanan 2019-09-04 Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Yemek Tarifleri 0 4132

Bir yorum bırakCevap bırak

Sol